Recenze - látkové versus zdravé intimky Gift Pads

Recenze – látkové versus zdravé intimky Gift Pads

Když jsem si pořizovala menstruační kalíšek, řekla jsem si, že když už do toho jdu, nebudu to dělat polovičatě a koupila jsem si k němu rovnou i látkové vložky a zdravé ekologické jednorázové intimky GIFT pads. Po několika cyklech jejich používání mám různé zkušenosti, o které bych se s vámi chtěla dnes podělit.

Recenze - látkové versus zdravé intimky Gift Pads

Nebudu tady spát o tom, kolik v sobě mají běžné vložky chemie, jak jsou škodlivé k nám a našemu životnímu prostředí. Na to jsou jiní fundovaní odborníci (více např. v článku Zdravá perioda/zdravé ženství se zdravými vložkami a tampony). Chci vám místo toho napsat, jak jsem s intimkami spokojená osobně, což si myslím, ženy zajímá ve výsledku víc.

Látkové vložky

Nevím, co dělám špatně, ale s látkovými vložkami jsem se prostě nesžila. Byť jsem si při výběru myslela, že mají všechna plus, tak v praxi u mě pohořeli takřka na plné čáře. Moc mě to mrzí, ale je to tak. Třeba mě po napsání tohoto článku přijde spousta komentářů s radami, co a jak dělat jinak, ale zatím jsem je zastrčila na dno krabice a přemýšlím, koho jimi podarovat, protože jinak tam zůstanou nevyužitě ležet asi už napořád. Hlavním důvodem je, že se po chvíli nošení přesunou úplně do jiné části kalhotek než tam, kde jsou potřeba! Jinak bych s nimi byla ve směs spokojená. 

Recenze - látkové versus zdravé intimky Gift Pads
PLUSY:

 • Příjemný materiál i dobrá velikost.
 • Mají křidélka.
 • Dobře se perou.
 • Velká finanční úspora.
 • Nejsou jednorázové, dají se používat pořád dokola, nezatěžují životní prostředí…

MÍNUSY:

 • Nedrží na svém místě.
 • Někdy mohou být nepříjemně vlhké.
 • Na cestách je potřeba řešit jejich uschování.

Cena: Intimky Gaia 176,-/4ks a Intimky nepropustné 79,-/1ks (e-shop kalisek.cz)

Celkové hodnocení: 2/7 bodů.

Gift pads

Gift Pads jsou zdravé jednorázové intimky. Nejprve jsem do nich vůbec nechtěla jít, za tu cenu! Pak si mě ale při výběru mezi ostatními přírodními vložkami získali tím, že v sobě mají antibakteriální turmalínové jádro, což má pro mě velkou přidanou hodnotu. Trpím na záněty a tak jsem si řekla, že je vyzkouším. Protože kdyby mi pomohly, výrazně bych ušetřila na návštěvách lékárny a přes jejich vyšší cenu, bych na tom suma sumárum byla finančně ještě líp.

A jaké tedy jsou ve skutečnosti? Získaly si mě už při rozbalení krabičky. První dojem byl tedy spíš negativní. Říkala jsem si: „Tak jsou to přírodní vložky a oni plýtvají materiálem a balí každou vložku zvlášť? Co to jako je?“ Ale uživatelsky jsem byla nadšená. Konečně i intimky mají obal, do kterého zabalím při výměně tu použitou. No a když jsem rozbalila samotnou vložku, byla jsem mile překvapená podruhé. Vůně mi totiž připomněla dětství a návštěvu mojí oblíbené dětské doktorky. Přesně tuto vůni desinfekce si pamatuji z ordinace, a to ve mě vyvolává pocit, že prostě musejí být zdravé 🙂

Recenze - látkové versus zdravé intimky Gift Pads
Navíc jsem se dočetla, že jedna vložka vydrží až 10 hodin. Přišlo mi to jako reklamní trik, ale když jsem to vyzkoušela, zjistila jsem, že je to tak! A že jsem ji „během testu“ nešetřila. Dala jsem si projížďku na kole, závod do školky, i sezení u počítače.

Také mohu potvrdit, že během jejich používání nemám problémy se záněty. Snad to vydrží. Ťuk ťuk.

Recenze - látkové versus zdravé intimky Gift Pads

PLUSY:

 • Příjemný materiál.
 • Vystačím si s jednou celý den, čímž se také ušetří (finance i příroda).
 • Pomáhají při zánětech.
 • Mají obal.
 • Drží jako přibité.

MÍNUSY:

 • Horší dostupnost (pro mě pouze přes internet, takže musím hradit ještě dopravu).
 • Vyšší cena.

Cena: 115,-/30,- Ks (e-shop ) -> 1ks za 3,83,- Kč

Celkové hodnocení: 6/7 bodů.

Pozn. Při malé finanční úvaze, že jedna běžná levná intimka z drogérie stojí 1,20,- a potřebuji denně minimálně dvě, spíše tři, čímž se dostávám na sumu 3,60,-. A to už oproti 3,83,- není moc velký rozdíl, ne?

Jaké vložky používáte vy? 

Napsat komentář