Jak ušít sovu

Jak ušít sovu

Motiv sovičky je pořád velkým hitem a polštářky ve tvaru soviček mají jistě své kouzlo. Jak si aspoň jeden polštářek či hračku taky ušít? Zde je můj detailní foto postup.

Jak ušít sovuNa internetu jsem našla obrázky spousty krásných soviček. Jedna hezčí jak druhá. Nechala jsem se jimi inspirovat a vytvořila jsem si vlastní design a střih tak, aby výsledná sovička byla pro mě ta nejkrásnější.

Jak ušít sovu
Inspirace – zdroj – Google images

Abyste o tu nejkrásnější sovičku nebyli ochuzeni, můžete si ji ušít podle mého návodu.

Návod a foto-postup

Jak ušít sovu
Legenda k foto-postupu:

  1. Dle střihu si nastříháme všechny díly. Tělo, bříško a oči jsou z bavlněné látky, zbytek z filcu.
  2. Bílou bavlnkou přišijeme panenky k očím.
  3. Bavlnkou ve stejné barvě filcu sešijeme rub a líc zobáku a nohou.
  4. K tělu přišijeme hustým entlovacím stehem nejprve bříško a pak oči.
  5. Přišijeme zobák. * Uši jsou nastříhané do poloviny filcu a stočené do ruličky. Kraje obdélníku se dotýkají vzadu uprostřed.
  6. Našpendlíme/nastehujeme nožky a uši směrem dovnitř lícu.
  7. Dáme na sebe zadní a přední díl těla líc na líc a sešijeme. Mezi nožičkama si necháme díru na naplnění.
  8. Převrátíme na líc a naplníme. Jako náplň používám výpně z těch nejlevnějších polštářů pro spaní na břiše z Ikea za 39,-Kč (GOSA SLÅN).
  9. Zašijeme díru pro plnění.

Střih

Střih si vytiskněte ve velikosti jaká vám bude vyhovovat (střih ke stažení ve formátu PDF tady). Ty moje sovičky mají velikost tělíčka 26cm a 32cm.

Jak ušít sovu

Výsledek

Tyto krásné sovičky jsem vyrobila před dvěma roky pro mé dva syny jako dárek pod stromeček. Dopadlo to ale s nimi tak, jak jsem myslela. Tenkrát skončili „jen“ jako dekorace dětského pokojíčku pro potěchu maminčina oka, protože je přebily jiné dárky. Ale teď si kluci sovičky už tak oblíbili, že s nimi spí v posteli. Takže výroba stála za to.

Jak ušít sovu
Sovičky jsem udělala ve dvou velikostech ze dvou stejných látek, aby k sobě ladily, jen jsem přehodila barevnost pro tělíčko a bříško.

Vyrábíte hračky? Jaké dětské hračky máte nejraději. 

Napsat komentář