jak vyrobit hvezdicky z koralku

Jak vyrobit hvězdičky z korálků

Zima je v plném proudu a začíná plesová sezóna. Abyste byly (za) hvězdy, mám pro vás detailní jednoduchý návod, jak si vyrobit hvězdičky (nebo vločky?) z korálků. 

Hurá do toho a půl je hotovo. Vypněte hlavu a pojďte si vyrobit stylové zimní/plesové vločkové/hvězdičkové náušnice. S mým vychytaným návodem se vám to povede určitě napoprvé.

Na šesticípé hvězdičky budete potřebovat:

 • Korálky rokail – 60ks (v návodu zelený, žlutý a červený korálek)
 • 12 ks větších korálků nebo ohňovek (v návodu růžový korálek)
 • 2x náušnicový háček (ev. 1x spojovací kroužek, kdybyste si chtěli udělat přívěsek)
 • Vlasec tloušťky 0,25 mm o délce cca 50 cm nebo jehlu a nit na šité šperky
 • Lak na nehty
 • Nůžky

Postup – legenda k obrázkovému návodu:

 1. Na vlasec navlékněte 1 zelený a 3 růžové korálky. Udělejte uzlík, vznikne trojúhelník. Vlasec provlékněte ještě jednou zeleným a prvním růžovým korálkem.
 2. Na vlasec navlékněte 2 růžové a 1 zelený korálek. Vlasec provlékněte ještě jednou třemi růžovými korálky (jeden „starý“ a dva „nové“).
 3. Na vlasec navlékněte 1 zelený a 2 růžové korálky. Vlasec provlékněte ještě jednou jedním růžovým („starým“), pak zeleným a růžovým („novým“) korálkem.
 4. Na vlasec navlékněte 2 růžové a 1 zelený korálek. Vlasec provlékněte ještě jednou třemi růžovými korálky (jeden „starý“ a dva „nové“).
 5. Na vlasec navlékněte 1 zelený a 2 růžové korálky. Vlasec provlékněte ještě jednou jedním růžovým („starým“) korálkem, a pak zeleným („novým“) a ještě růžovým („novým“) korálkem.
 6. Na vlasec navlékněte 1 růžový (v návodu odlišený puntíkový) korálek. Pak vlasec provlékněte ještě jednou jedním růžovým („starým“) korálkem. To je ten z první trojky, který jste navlékali na začátku. Pak navlékněte 1 zelený korálek (v návodu odlišený puntíkový). Vlasec provlékněte znovu starým růžovým a nakonec znovu novým velkým korálkem (v návodu odlišený puntíkový).
 7. Na vlasec navlékněte 6 malých rokailů (na obrázku žluté korálky). Čtvrtým od vrchu provlékněte vlasec znovu směrem ze shora dolů. Nakonec provlékněte vlasec opět tím stejným velkým korálkem, kterým prochází vlasec před tím, než jste začali navlékat tyto malé žluté korálky. Navlékněte 1 rokajl – červený korálek a vlasec provlékněte dalším růžovým korálkem. Postup opakujte nad všemi šesti „cípy“ hvězdičky, tedy celkem 6x nad velkými korálky, které vyčnívají z kruhu.

Tip: Uzlíky vlasce je dobré vždy zakápnout bezbarvým lakem na nehty. Lépe drží a nerozvazují se.

navod hvezdicky z koralku

navod hvezdicky z koralku
Šesticípé hvězdičky

OSMICÍPÉ HVĚZDIČKY

Pro osmicípé hvězdičky budete potřebovat o pár korálků víc. Při výrobě zopakujte ještě jednou krok 4 a 5. Pak teprve udělejte krok 6. Bod 7 budete opakovat 8x.

navod hvezdicky z koralku
Nahoře – Osmicípé hvězdičky / Dole – Šesticípé hvězdičky

A budete HVĚZDY!!!

Jak se vám dařilo? Jak vám náušnice sluší? Nebo je dáte někomu jako dárek?

 

Napsat komentář