Krásy Demänovské doliny a okolí

Krásy Demänovské doliny a okolí

Jestli už přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou, ráda bych se s vámi podělila o jeden tip. Před pár lety jsem si s rodinou dopřála relax na Slovensku. Konktrétně v srdci Demänovskej doliny, která je jednou z nejkrásnějších a turisticky nejzajímavějších dolin Slovenska. Na jejím konci se vypíná majestátní nejvyšší vrch Nízkých Tater – Chopok, a i v okolí najdete spoustu zajímavých míst… no, celkově je tam moc pěkně 🙂 Na rodinnou dovolenou ideální.

Ubytování

Byli jsme ubytováni přímo pod vchodem do Demänovské jeskyně svobody v Relax Hotel FIM. Hotel má stále v nabídce zajímavé akční nabídky, takže se dá pobyt pořídit za velmi zajímavou cenu včetně jídla a relaxačních procedur. My vychytali akci 1+1 zdarma, takže jsem jela zadarmo. Chce to sice sledovat jejich stránky, ale vyplatí se. Manžel zkoušel vtipkovat, že platit budu já z rodičáku a zadarmo pojede on, ale v rámci rodinného rozpočtu je to stejně jedno.

V hotelu je krásná herna pro děti, bazén, suchá a parní sauna, vířivka, místnosti na procedury, restaurace, společenská místnost, posilovna… však kdo chce, koukne na jejich stránky.

hotel fim

Pokud máte rádi ubytování spíše v chatě nebo chalupě, hezké a stylové ubytování v Liptově naleznete na www.chaty-a-chalupy.cz

Demänovská jaskyňa svobody

Jasně a stručně. Tuto jeskyni prostě musíte vidět! Právem je to nejnavštěvovanější jeskyně na Slovensku. Oproti jeskyním, co jsem do té doby viděla u nás, je ohromná. Žádné malé chodbičky, okouzlující velké dómy, jezírka, řeka. Nádhera. Oficiální stránky a veškeré info k návštěvě zde.

Krásy Demänovské doliny a okolí

Krásy Demänovské doliny a okolí
foto z roku 2013

Nejvyšší vrch Chopok a lyžařské středisko Jasná

V létě je možné se vyvést lanovkou na Chopok. V době naší dovolené byly lanovky mimo provoz. Upřímně jsme toho ani nelitovali, protože cena 10€ nebo dokonce 18€ nám byť za hezký výhled přišla docela dost.

Kdo má rád lyžovačku, může vyrazit do Demänovské doliny i v zimě. Lyžařské středisko tam roste jak houby po dešti. Při prohlídce areálu jsme si s manželem říkali, že nevíme, jestli tam už není víc hotelů a lanovek než sjezdovek. Jestli to vyzkoušíte, dejte prosím vědět, jak se tam lyžuje.

Nejvyšší vrch Chopok a lyžařské středisko Jasná

Nejvyšší vrch Chopok a lyžařské středisko Jasná

Ovčí farma

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na ovčí rodinné farmě Salaš Krajinka. Stavovali jsme se tam hlavně kvůli synovi, protože jsou zde zvířátka a sbírka traktorů. To je jeho. Sobě jsme si udělali radost domácími produkty – buchtami, máslem, parenicou, korbáčiky a tvarohem. Zvlášť z toho domácího másla jsem nadšená. To jen tak někde nemají. Překvapily mě i adekvátní ceny. Nějakou parenicu jsme totiž kupovali i v supermarketu, ale tam byla cena vyšší.

Ovčí farma Salaš Krajinka

Ovčí farma Salaš Krajinka
foto z roku 2013

Ovčí farma Salaš KrajinkaOvčí farma Salaš Krajinka

Další tipy na výlety do okolí za hezkého počasí

A na závěr něco pro milovníky vodních radovánek

Teď už žádnou dovolenou naplánovanou nemáme. Čekají nás ale zase jiné radosti. Do té doby se budu kochat těmito fotkami.

Jezdíte na Slovensko? Máte tip na výlet či místo na příští dovolenou? Kde si dopřáváte relax?

Napsat komentář