Jak snadno a zdarma dělat grafiku

Nemusíte být zrovna profesionální grafik nebo si profíka platit, abyste měli na svém blogu či webu hezkou grafiku. Poradím vám, kde najít obrázky zdarma, a nebo kde zdarma upravit svoje fotky. 

Jak snadno a zdarma dělat grafiku


Programy na tvorbu a úpravu grafiky

Picmonkey

Picmonkey je velmi jednoduchý on-line program na úpravu fotek a obrázků. Můžete pomocí něho vytvořit koláž z několika fotek a pak ji následně doplnit o textem, geometrickými tvary či různými grafickými vychytávky. Stejně tak fotky. Fotky navíc můžete prohnat krásnými filtry, přebarvit, doostřit, přidat rámečky, odstranit červené oči, vybělit zuby… Práce s ním je velmi jednoduchá a intuitivní. Jediné, co mě štve, že 99% hezkých fontů písma je samozřejmě bez české diakritiky, takže je potřeba psát bez ní a pak háčky či kroužky doplnit jiným fontem. Ale to je problém u všech anglických programů.

picmonkey_print
www.picmonkey.com

Canva

Canva je dle profi popisu webový editor vektorového designu pro každého. Ve své databázi má nepřeberné množství předloh, ikonek, tvarů, fotek, pozadí, klipartu, rozvržení… Některé jsou zdarma, některé je možno zakoupit za symbolické částky (třeba 1$ apod.). Poradí vám, jaký zvolit formát grafiky pro dokument, pozvánku, letáček, prezentaci, nebo pro obrázek na blog, Facebook, Twitter či Instagram. Osobně mám pro práci raději Picmonkey, ale Canva zase nabízí už celý předpřipravený návrh grafiky, který si lze jen jednoduše poupravit k vlastní potřebě.

https://www.canva.com/
www.canva.com

Gimp

Gimp je grafický program zdarma, který já osobně nevyužívám, ale nahradí velmi dobře Photoshop. Takže pokud potřebujete dělat grafiku oficiálně a nechcete si kupovat drahé grafické programy, GIMP je nástroj pro vás jak dělaný.

http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/tvorba_grafiky/bitmapove_editory/gimp/
www.gimp.org – zdroj obrázku

Databanky obrázků, fotek a ikon

Freepik

Na Freepiku najdete asi vše a ještě víc, co si jen lze představit, pro práci s grafikou. Fotky, obrázky, ikonky. A navíc se jedná o vektorovou grafiku, takže ti co umí pracovat s vektorovou grafikou a mají na to potřebné programy, si stažené návrhy mohou ještě všelijak detailně předělat, nebo použít jen část obrázku atd. Ale nebojte, nevadí, když s vektorovou grafikou pracovat neumíte! Stáhne se vám s spolu s vektorovým souborem i klasický obrázek ve formátu jpg, který můžete použít a upravit si ho alespoň částečně třeba v Picmonkey.

www.freepik.com

Iconfinder

Na Iconfinderu najdete logicky ikonky, které můžete použít jako doplnění svých obrázků, tlačítek apod. Vyhledávat můžete podle formátu, ceny (zdarma jich je dostatečné množství), velikosti či barvy.

www.iconfinder.com
www.iconfinder.com

Napište mi, jestli některý program znáte a používáte, nebo mi doporučte jiný vámi oblíbený. Budu ráda i za komentáře, jestli jsem vám článkem pomohla a jak se vám práce v programech daří.

Napsat komentář